ÇEVRE İÇİN EĞİTİMLER SÜRÜYOR


Tepebaşı Belediyesi, TAP ve TÜBİSAD işbirliği ile geri dönüşüm konulu eğitimcilerin eğitimi semineri gerçekleştirdi.

Tepebaşı Belediyesi, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) işbirliği ile atık pillerin, atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması ve bertarafı konulu, eğiticilerin eğitimi semineri gerçekleştirildi.

63 okuldan 100 öğretmen ve yöneticinin katılımı ile gerçekleşen seminerde TAP Derneği’nden Seyhan Ulucan ve TÜBİSAD’dan Bengisu Evrensel, atık pillerin ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların doğaya olan etkilerini, bertarafı konusunda bilinmesi gerekenleri anlatarak; ilk ve orta dereceli okullarda öğrencilerin konuyla ilgili bilinçlendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Gerçekleşen seminer, Tepebaşı Belediyesi’nin yakın gelecekte başlamayı planladığı atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması çalışmaları için de ilk adım oldu. Yetkililer, Bu sene ilk kez gerçekleştirilecek olan atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile ilgili okul kampanyasının, bu çalışmanın başlangıç çıktısını oluşturacağı belirtti.

2018-2019 Eğitim öğretim yılı için TÜBİSAD tarafından okullarda yapılacak atık pil ve atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplama kampanyası da Nisan ayında sona erecek ve dereceye giren okullar, Tepebaşı Belediyesi Çevre Şenliği’nde ödüllendirilecek.

iletişim Adres


Tepebaşı Belediyesi
Hizmet Binası

Hoşnudiye Mah. Şahin Cad. No:84
Tepebaşı / Eskişehir
0 (222) 211 40 00 0 (222) 320 88 88 bilgi@tepebasi.bel.tr

Rakamlarla Tepebaşı

Başa Dön